Tüm Dünya Vize Hizmetleri

Covid-19 kapsamında bir çok Ülke vize başvuruları ve işlem süresi normalden daha fazla sürmektedir. Ülkeleri ziyaret şartlarını seyahat planınız öncesinden mutlaka inceleyiniz.

Azerbaycan Vizesi,
Nasıl Alınır: 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

 Azerbaycan Cumhuriyeti, Kafkasya’da yer alan ve Güney Kafkasya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip olan ülkedir. Azerbaycan Cumhuriyetinin Türkiye ile arasında da 17 km’lik bir sınır vardır. Başkenti Bakü’dür. Ülkenin nüfusu  2018 sayımına göre 9,898 milyondur. 59 eyalete, 75 şehre ve 9 ekonomik bölüme ayrılmış olan Azerbaycan’ın en büyük şehirleri ise Sumqayıt, Mingeçevir ve Gence’dir.

Azerbaycan Vize İstiyor Mu?

Türk makamlarınca yapılan duyuruya göre; 10 Aralık 2020’de Bakü’de imzalanan, Türk ve Azerbaycan vatandaşlarının karşılıklı olarak  vizesiz seyahat edebileceği açıklanmıştır. Türkiye ve Azerbaycan’a kimlik kartlarıyla seyahat edebilmelerini öngören protokol, 1 Nisan 2021’de itibarıyla yürüklüğe girmiştir.
Bu protokol doğrultusunda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Azerbaycan Cumhuriyeti vatandaşları, yeni tip çipli kimlik kartlarını kullanarak her iki ülkeye 90 gün kalış süreli vizesiz turistik seyahat gerçekleştirebilecek.

Azerbaycan’a Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Türk vatandaşlarına Türkiye’den çıkışlarında, Azerbaycan vatandaşlarına Türkiye’ye girişlerinde, Türkçe ve Azerice hazırlanmış “Giriş-Çıkış Formu” üzerine giriş ve çıkış damgaları tatbik edilerek Ülkeye girişleri sağlanmaktadır. Her iki ülkenin vatandaşları Türkiye’de ve Azerbaycan’da bulundukları süre içerisinde bu belgeyi yanında taşıyarak ülke giriş-çıkışları sırasında çipli kimlik kartlarıyla birlikte sınır kapılarındaki görevlilere ibraz etmeleri gerekmektedir.

Yeni tip kimlik kartıyla Azerbaycan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarına, Azerbaycan’da kimlik kartlarını kaybetmeleri halinde, ülkeye dönüşlerini temin için geçici pasaport müracaatında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı ve TC kimlik numaralı bir başka kimlik belgesi daha bulundurması önerilmektedir.

Her iki ülkeye kimlik ile seyahat etmek yalnızca Türkiye ve Azerbaycan arasındaki doğrudan seyahatlerde geçerlidir. Üçüncü ülkelerde Türkiye’ye veya Azerbaycan’a girişlerde pasaport kullanımı zorunludur.

Azerbaycan’ın Vize İstediği/ İstemediği Ülkeler

Azerbaycan 9 ülkenin vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz seyahat imkânı tanımaktadır.

Beyaz Rusya Gürcistan Kazakistan
Kırgızistan Moldova Rusya
Tacikistan Türkiye (30 gün) Ukrayna
Özbekistan

Türkiye’den Azerbaycan’a seyahat etmek isteyen yabancılar için Vize Hizmeti alabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi için,

Azerbaycan Vizesini 2 iş gününde pasaport fotokopisiyle Online alabiliyoruz.
*Pasaport

*Ev adresi ve telefon bilgisi

*İş adresi ve tel bilgisi

*1 ay geçerli vize süreli vize veriliyor

 

Bakü uçuşları için lütfen bizimle irtibata geçin. +905547190977

ALL AIRLINESS

                                                                        IATA Acente olarak tüm hava yolları ve uçak bileti

 

Sohbete başlayabilirsiniz
Web Design BangladeshBangladesh online Market